°C
      2024 04 19 Penktadienis

      Pinigų „auginimo” paslaptys

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2018-07-16 15:00:00

      Tam, kad pinigai pamiltų jus, jūs taip pat turite juos mylėti!

      Visi norime gyventi geriau. Gražiau, turtingiau. Daugelis svajoja jaustis finansiškai stabiliai ir niekada nejausti nepritekliaus. Nes tie kas mėnesį uždirbami pinigai dingsta taip pat greitai lyg byrantis smėlis tarp pirštų. Tam, kad jūsų gyvenime atsirastų pinigų, kad jų būtų ir jie “augtų”, reikia žinoti pagrindinius šios “sodininkystės” principus ir keletą paslapčių.

      Atminkite, kad tik jūs patys atsakingi už savo finansinę gerovę. Todėl drąsiai prisiimkite šią atsakomybę. Tikriausiai puikiai suvokiate, kokia svarbi gyvenime yra finasų sritis, todėl kodėl turėtumėte ją patikėti darbdaviui ar – dar blogiau – valstybei?

      Pirmiausia, tol, kol turėsite prisiėmę kreditų, didinsite ne savo, o kreditoriaus pinigus. Todėl ne pro šalį būtų kurį laiką pasilaikyti “finansinės dietos”. Atsiskaitykite su turimais kreditais ir jokiu būdu neimkite jų vėl. Tai liečia ir skolinimąsi iš draugų ar giminių. Pasėdėkite, kaip senoliai sako, “ant duonos su vandeniu”, bet nesiskolinkite. Taip, būna situacijų, kai imti kreditą ar skolintis pinigų yra būtina. Tuomet prisimkite atsakomybę už šį sprendimą ir pasukite galvą dėl papildomo uždarbio.

       

      Labai svarbu yra pakeisti savo mąstymą ir požiūrį į pinigus. Nepamirškite, kad pinigai, pirmiausia, yra skirti ne išlaidavimui, o tam, kad iš mažos sumos jūs “užaugintumėte” didelę. Neverta pinigų vertinti tik kaip galimybę ką nors įsigyti – geriau įžvelgti juose dauginimo potencialą. Ir pamirškite tokias frazes kaip “Ne piniguose laimė”, “Aš neturiu pinigų”, “Man amžinai trūksta pinigų”, “negaliu sau to leisti”. Juk tokie nusistatymai trukdo pritraukti pinigus. Tam, kad pinigai pamiltų jus, jūs taip pat turite juos mylėti!

      Lygiai taip pat reikėtų pakeisti požiūrį į sėkmę ir jos vertinimą. Yra žmonių, manančių, kad sėkmė matuojama piniginiais vienetais. Bet iš tikrųjų yra kitaip: pinigai ir jų dauginimas – tai tik viena sėkmės sudedamoji dalis.

       

      Kiekvienas žmogus turi mėgiamą veiklą – padarykite ją savo pagrindiniu darbu. Tik tą darbą, prie kurio linksta širdis, jūs galėsite atlikti su entuziazmu ir nemesti jo netgi pačiais sunkiausiais momentais. Būtent toks darbas duos geriausių rezultatų ir bus pelningas.

      Seniai žinoma taisyklė: pinigų daugėja ne tik pas tuos, kurie daug uždirba, bet ir pas tuos, kurie protingai juos leidžia. Susirašykite išlaidas, susidarykite norų sąrašą. Ar pavyks išpildyti savo norus turėtų priklausyti nuo išlaidų. Todėl išmokite taupyti.

      Pinigai turi turėti darbo, todėl – investuokite. Tegu pinigai neša pinigus, o jūs turėsite daugiau laiko dirbti kitus darbus ar plėtoti savo galimybes. Jei neturite nė mažiausios galimybės investuoti, į specialią sąskaitą banke kas mėnesį atidėkite po truputį pinigų.

       

      Atsikratykite įpročio pirkti spontaniškai neplanuotus ir nelabai reikalingus daiktus. Tai ne tik nepadeda didinti savo finansų, bet ir gali baigtis rimtomis finansinėmis problemomis. Nepamirškite, kad kokybiškas daiktas kainuoja brangiau, bet ir tarnauja gerokai ilgiau. Liaudis sako: skūpus moka du kartus. Taigi, pirkdami pigius ir greitai iš rikiuotės išeinančius daiktus, tik mažinsite savo finansus.

      Tiems, kurie nori jau rytoj turėti daug pinigų, dažniausiai nepasiseka. Greitas pelnas – trumpalaikė vienadienių projektų sėkmė ir dar gerai, jei tai sėkmė. Pinigų “auginimas” nepakenčia skubos. Todėl nusiteikite sunkiai dirbti dėl stabilios ateities.

       

      Būtų puiku, jei pradėtumė žaisti tokį finasinį žaidimą: mokėk sau atlyginimą. Tai reiškia, kad kiekvieną mėnesį iš gauto uždarbio tam tikrą dalį pinigų padėtumėte į savo “nejudinamą” fondą. Pradėkite nuo 10 procentų uždarbio. Tai galėtų būti sąskaita banke, kurioje kauptumėte ir sau kartą metuose išmokėtumėte pinigus atostogoms, didesniam pirkiniui etc. Na, pensijų fondai, kaupiamieji sveikatos draudimai taip pat būtų ne pro šalį. Nes gyvenimas po 65-ių tikrai nesibaigia.

      Ir skaičiuokite savo pinigus. Kasdien įrašykite į namų buhalterinę knygą savo asmenines ar šeimos pajamas ir išlaidas. Mėnesio pabaigoje viską suskaičiuokite ir sudarykite kito mėnesio biudžetą. Sunku, nuobodu ir įkyru bus tik pirmus tris mėnesius. 

      Skaityti komentarus