°C
   2020 07 13 Pirmadienis

   Loreta Fokienė: Izoliuokis - padėk Žemei ir sau!

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   Autorius: Loreta Fokienė
   2020-03-22 13:00:00

   Turbūt galvojat, kad kalbu apie užsidarymą namuose? Iš tiesų - verta gerbti tuos, kurie negali nedirbti ir vengti žmonių susibūrimų. Savęs ir kitų saugojimo niekas neatšaukė.

   Tačiau mano šio teksto mintis ne ta. Izoliuokis nuo baimės ir panikos skleidėjų - tokiu būdu padėsi tiems, kam pagalbos iš tiesų reikia.

   Mano draugė parašė knygą ir atsiuntė įvertinimui dar neišspausdintą maketą. Gera knyga, apie ją dar rašysiu, bet ne šį kartą. Ten trumpai yra minima istorija apie senuką kiną, kuris būdavo kviečiamas į sausros varginamus kraštus. Ir visada jam atvykus žmonės sulaukdavo lietaus! Kaip jis tai darė? Per ilgus praktikų metus kinas buvo išsiugdęs gebėjimą labai greitai pasiekti vidinę harmoniją. Kai jis nuvykdavo į sausringą kraštą, pirmiausia sąmoningai susiderindavo su tos vietos disharmonija, o po to vėl greitai sugrąžindavo save į įprastą būseną.Tuomet jau pati aplinka prisiderindavo prie jo harmonijos ir neišvengiamai pasipildavo taip trokštas lietus.

   Kiekvienas mūsų taip pat veikia aplinką ir yra jos veikiamas. Renkamės patys - veikti ar pasiduoti. Rinktis proaktyvų ar reaktyvų reagavimą.

   Tai štai - mano siūloma izoliacija yra apie harmonijos savyje kūrimą ir aplinkos veikimą senuko kino perduotu būdu. Taip, gal neturime tiek patirties ir galių, tačiau vien atsitraukimas nuo negatyvios informacijos duos daug. Be to, svarbu sąmoningai rinktis: ką skaityti, ko klausyti, ką žiūrėti, apie ką kalbėti.

   Kaip pasirinkti ir stiprinti harmoniją?

   1. Išjungti neigiamus žinių kanalus - TV, radiją, portalus ir jų rėkiančias antraštes.

   2. Socialiniuose tinkluose nustoti sekti tuos, kurie mėgaujasi (patys to nesuprasdami!) baimės ir panikos informacija.

   3. Pasitraukti iš pokalbių, kurie didina baimės, nerimo energiją.

   4. Kasdien skirti laiko meditacijai, maldai, dėkingumo praktikoms. Tai labai svarbu!

   5. Užsiimti kūryba, skaitymu, grojimu, dainavimu, kita mėgiama ir džiugesį teikiančia veikla.

   6. Dalintis įkvepiančiomis, šildančiomis, ramybę, harmoniją skleidžiančiomis mintimis, citatomis, video, muzika.

   7. Stiprinti save: fiziniais pratimais, kontrastiniu dušu (beje, jei nežinojote, kontrastinis dušas ne tik kūnui sveika - jis stiprina mus energetiškai!)

   8. Atsakingai rinktis maistą - valgyti tai, kas sveikatina, suteikia jėgų ir energijos (nesiplėsiu - visi mes žinome, kas yra geras, kokybiškas maistas).

   9. Tvarkytis: nuvalyti langai praleidžia daugiau šviesos, švarios grindys ir visi paviršiai padeda lengviau kvėpuoti, sutvarkyti stalčiai, spintos didina harmonijos jausmą.

   10. Naudoti natūralius eterinius aliejus. Galima plaunant grindis, valant dulkes kelis lašus užlašinti ant šluostės. Eteriniai aliejai ir gaiviai kvepia, ir turi antibakterinių savybių, mus saugo.

   11. Bendrauti. Gerti drauge arbatą ir matyti, girdėti vienas kitą. Telefonu aplankyti toliau esančius artimuosius, draugus, bičiulius. Mes juk ne šiaip stabdomi - ne tik žemei reikia poilsio - jo reikia ir mums patiems, ir mūsų santykiams, mūsų vaikams, namams, gėlėms, augintiniams...

   12. 13.14. ir t.t. - papildyk savo variantais.


   Mes dauginame tai, į ką kreipiame dėmesį. Dauginkime harmonijos, šviesos, darnos, ramybės, atjautos, pasitikėjimo. Niekas nevyksta šiaip sau. Ir niekas nenutinka be Aukštesnės valios. Viskas į gerą ir geram. Kad nubustume, apsidairytume, pamatytume vienas kitą ir imtume kurti pasaulį, kuriame gera būti...

   Skaityti komentarus