°C
      2024 04 19 Penktadienis

      Kūno kalba, stiprinanti poros santykius

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2018-11-07 07:00:00

      Kūno kalba santykiuose yra kur kas svarbesnė nei įsivaizduojame. Šis neverbalinis bendravimas gali suartinti jus arba lemti jūsų gyvenimo kartu pabaigą. Tad svarbu suprasti, kokios kūno pozos kelia konfliktus ir diskomfortą, o kurios padeda susitaikyti.

      Kūno ženklai

      Ar esate iš savo partnerės žvilgsnio supratę, kad ji – pikta? Ji nepasakė nė žodžio, bet jūs suprantate, kad geruoju čia nesibaigs. Jūsų smegenys tuo pat metu apdoroja verbalinę ir neverbalinę kalbą, todėl supranta, kai žmogaus žodžiai nesutampa su jų kūno kalba. Vien tik atsidusimas, šypsena, žvilgsnis ar galvos pakreipimas pasako, kaip žmogus jaučiasi. Šie ženklai nėra tik jausmų indikatoriai, jie taip pat priklauso nuo to, kaip mes bendraujame vienas su kitu ir kaip kitas supranta mūsų kūno kalbą.

      Konfliktai lygioje vietoje

      Kūno kalbą lengva suprasti ne taip, o tai gali sukelti konfliktus. Pavyzdžiui, jei partneris dalinasi paslaptimi, o jūs, norėdami labiau susitelkti, imate raukytis, jie gali pagalvoti, kad smerkiate juos. Sarkastiškas tonas gali būti suprastas kaip gynyba, nors patys žodžiai reiškia ką kitą.

      Įtampa ir skausmas

      Net jei pokalbis yra suprantamas teisingai, kai kurie kūno kalbos ženklai gali sudaryti nejaukią atmosferą. Jei jūs su savo partneriu kalbate sarkastiškai, bet nevartojate piktų žodžių, jūsų partneris vis tiek gali jausti, kad iš jo šaipotės. Taigi, neverbalinė kalba taip pat gali kelti įtampą ir skausmą.

      Artumas

      O dabar apie gražius dalykus! Gera naujiena yra ta, kad jei kūno kalbą naudosite teisingai, ji gali suartinti jus su partneriu. Šiltas gestas, kai jis bando jūsų atsiprašyti, subtilus prisilietimas, kai jūs kalbate apie kažką sudėtingo, žingsnelis į priekį, kai jis bando jums paaiškinti kažką ar švelnus balsas gali papildyti žinutę, kurią bandote transliuoti.

      Supratingumas

      Žinutė, papildyta neverbaline kalba, gali padėti geriau suprasti vienas kitą. Jei jūsų antra pusė sako, jog viskas yra gerai, kad savaitgalį išvykstate, bet jų balsas dreba ir jie yra susiraukę, jūs turėtumėte geriau ištirti tokią situaciją. Šie ženklai rodo, kad jūsų partneriui/ei nepatinka, kad išvykstate.

      Kūno kalbos kartojimas

      Jei esate aukštesnis už savo draugę, kojų užkėlimas ar pirštų sunėrimas už kaklo, kai kalbatės su partnere, gali padidinti pranašumo jausmą. Kita vertus, žemesnės pozos rodo, kad esate gynybos pozicijoje ir pasipiktinęs. Jei norite bendradarbiauti su partnere, jūs turite atkartoti jos kūno kalbą.

      Stebėkite burną

      Stebėkite partnerio burną. Taip galėsite suprasti, kaip jis jaučiasi kalbėdamas su jumis. Žmogaus smegenys siunčia signalą lūpoms ir liežuviui ne tik kalbėti, bet ir reikšti jausmus. Jei jūsų partneris pučia lūpas, tai reiškia, kad jis išsako savo mintis judesiu dar nepradėjęs kalbėti.

      Pasitikėjimas slypi delnuose

      Atvira kūno kalba signalizuoja apie pasitikėjimą; naudokite tai. Pokalbio metu nukreipkite kojas partnerio link, dažnai šypsokitės ir rodykite gestus delnais.

      Prisilietimo galia

      Kiekviena pora nesutaria; tik nuo sprendimo būdo priklauso ar pora su tuo susitvarkys, ar išsiskirs. Jei jūs barėtės, įtampa vis dar tvyro ore, palengvinkite ją prisilietimu. Fizinis kontaktas gali sustiprinti ryšį. Kai liečiate partnerį, išsiskiria hormonas oksitocinas, kuris didina pasitikėjimą. Oksitocinas taip pat mažina streso hormono – kortizolio – koncentraciją. 

      Skaityti komentarus