°C
      2024 03 29 Penktadienis

      Kodėl vyrai meluoja?

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      Autorius: Rasa Sagė
      2018-06-22 19:00:00

      Melas gimsta iš baimės – būti įskaudintu arba įskaudinti kitus.

      Melas gimsta iš baimės – būti įskaudintu arba įskaudinti kitus.

      Vyrai meluoja todėl, kad bijo pasirodyti nuogi. Bijo, kad jų nepriimsime tokių, kokie jie yra. Jie meluoja dėl daugelio dalykų: kiek turėjo merginų, kur buvo, ką veikė, meluoja, kad jiems nepatraukli kita moteris, kad jie nebijo, kad gali susitvarkyti su situacija, ir taip toliau.

      Tačiau yra vyrų tipas, kurie ne tik meluoja, kai nori pasirodyti geresni, tačiau nuolat keičia planus, niekada nieko nepažada, o pažadėję neištesi, dažnai palieka kitus ir negali apsispręsti, su kuriuo žmogumi jiems būti. Jie dažnai turi keletą merginų, niekada nieko nepadaro iki galo, jais negalima pasitikėti.

      Psichologai tokius vyrus vadina „pleiskanomis“. "Pažiūrėsim. Gal. Susiskambinam. Žinai, nieko neišeis. Planai keičiasi. Aš tau paskambinsiu. Nežinau kada. " Arba visai prapuola. Pažįstamos frazės? 

      Bendravimas su tokiais žmonėmis trikdo. Pasąmonėje mes žinome, kad jais pasitikėti negalima. Jie yra mūsų gyvenime, užima jame vietą, tačiau mes nesiremiame į juos, nes jie labai greitai nubyra. Arba tampa liga, kurią reikia gydyti, tarsi pleiskanas.

      Dauguma moterų gali suprasti, kai jų antroji pusė meluoja. Tokie žmonės verčia mus tapti abejingais. "Vėl atšaukė? Na ir kas. Ir vėl pamelavo, nieko naujo." Taip bandome apsaugoti save. Bandome apsimesti, kad nieko neįvyko, juk "ne pirmas kartas". Vadinasi, ir ne paskutinis.  

      Tačiau akivaizdu, kad jūsų draugas ar antroji pusė negerbia jūsų pasitikėjimo, vis sulaužydamas jį melu. Jis nepaiso jūsų laiko, jūsų pastangų ir jūsų dėmesio. Jis nepaiso to, kad jam yra palikta vieta jūsų širdyje ir nuolat ją palieka, tikėdamasis sugrįžti.

      Jei jūsų vyras ar draugas yra  "pleiskanotojas", jūs turite tris išeitis: 

      • Nutraukti draugystę ir nebesinervinti. 
      • Planuoti ateitį kartu, tikėtis ir laukti iš jo kažko, tačiau žinoti, kad vis tiek gali nieko nepavykti. 
      • Nieko iš jo nesitikėti. Leisti jam būti taip, kaip jis nori ir visiškai nieko neplanuoti. Leisti laiką kartu spontaniškai, linksmai, tačiau be jokių įsipareigojimų ar lūkesčių. 

      O ketvirtoji – bandyti suprasti ir padėti jam.

      Kodėl vyrai meluoja?  

      Psichologijos profesorius Brentas W. Robertsas iš Ilinojaus universiteto sako, kad vyrai, kurie nuolat meluoja, yra siejami su sąžiningumo trūkumu. Sąžiningumas yra asmenybės bruožas, kuris lygiomis dalimis susideda iš:  

      Darbštumo  Impulsų kontrolės  Organizuotumo  Atsakomybės  Sąlygiškumo 

      Sąžiningas ir sąmoningas žmogus gyvenime sugeba priimti teisingesnius sprendimus, jis nesiblaško, todėl, galiausiai, gyvena ilgiau ir sėkmingiau. Jis yra produktyvus ir efektyvus visose gyvenimo srityse: profesinėje, asmeninėje ir visuomeninėje.  

      Kaip galime jiems padėti?

      Paprastai melagiai yra mieli, malonūs, nekonfliktiški, diplomatiški, draugiški žmonės. Išoriškai jie gali atrodyti „tarsi prie širdies dėk“. Jie niekam nesako „ne“ ir visada turi paruošę tokį atsakymą, kokį antroji pusė nori girdėti. Su jais miela bendrauti, todėl labai sunku su jais nutraukti draugystę ar santuoką.

      Dažnai vyrai meluoja netgi nesąmoningai. Toks elgesys nėra nukreiptas prieš jus asmeniškai, jie tai daro ne todėl, kad nori jus įžeisti ar pažeminti. Nepatyrę,  ką reiškia jų melas kitiems žmonėms, jie negerbia kitų pasitikėjimo, nesupranta, kad jų melas gali sugadinti santykius. Jie mano, kad atvirkščiai, melas gelbėja santykius.

      Tam, kad melagis suprastų savo elgesį, jam reikia suprasti savo trūkumus, ugdyti stiprią savikontrolę. Suprantama, retas kuris mato savo trūkumus iš šono, todėl čia būtina akistata. Tik jokiu būdu melagių nekaltinkite, nesityčiokite ir nepriekaištaukite. Dar blogiau – neapsimeskite, kad viskas gerai. Problemos ignoravimas dar neišsprendė nei vienos problemos.  

      Psichologė Andrea Bonior iš  Vašingtono Georgetaun universiteto pataria kreipti pokalbį į tai, kaip jūs vertinate savo draugą ar sutuoktinį. Jį branginate ir mylite, tačiau jo elgesys jus skaudina.  Jis jus verčia pasijusti nuvertinta ir sutrikdo jūsų gyvenimą. Paprašykite jo daugiau to nedaryti. Įtikinkite būti su jumis atviru: jei jis dėl kažkokių priežasčių nenori pasakyti tiesos, įtikinkite jį, jog nesupyksite. Juk dažnai nuolatinis melas slepia gilesnę problemą: depresiją ar socialinį nerimą. Būtinai pagirkite, kai jis pasako nemalonią tiesą ar pasielgia sąžiningai. Pagrindinė ir pati efektyviausia jūsų pagalba, anot A. Bonior,  yra geranoriškumo rodymas, o ne kritika.  Visa tai padės išsaugoti iš išvystyti gražius santykius su nuostabiu žmogumi.  

      Skaityti komentarus