°C
      2024 04 18 Ketvirtadienis

      Kaip padaryti tvarką savo reikaluose ir imti lengvai gyventi?

      Nuotrauka: Foter nuotr.

      2018-08-19 15:00:00

       Kuo daugiau atidėtų darbų, tuo lėčiau ir įtempčiau dirba mūsų smegenys.

      Visi turime reikalų, kuriuos atidedame vėlesniam laikui. Kartais tas “rytoj” tampa amžinu ir niekada nepasiekiamu. Tačiau kiekvienas toks problemos sprendimo ar darbo atlikimo nukėlimas atima daug dėmesio ir energijos. Tada gyvenimas tampa nemielas, o jūs jaučiatės nelaimingais.

       

      Įsivaizduokite, kad savo kompiuteryje jūs vienu metu atidarote iš karto trisdešimt ar daugiau programų bei interneto puslapių. Tokia apkrova stipriai stabdo įrenginio veikimo bei paieškų sistemos greitį, mažina bendrą darbo kokybę. Pritaikykime sau: atidėliojami darbai – kaip atidarytos kompiuterio programos ekrane, kuriomis mes nesinaudojame, tačiau jos naudojasi mūsų operatyvine atmintimi. Kuo daugiau atidėtų darbų, tuo lėčiau ir įtempčiau dirba mūsų smegenys. Suprastėjusi atmintis ir sumenkęs dėmesys kelia sumaištį mintyse ir chaosą darbuose. O taip, tada viso pasaulio problemos užgriūna ant jūsų pečių.

       

      Nuo ko pradėti?

      Yra labai paparastas ir efektyvus būdas padaryti greitą tvarką savo apleistuose reikaluose. Pagrindinis uždavinys – visus užmestus ir kasdien stumdomus darbus ištraukti į atminties paviršių bei surašyti popieriaus lape ar kompiuteryje. Sąrašas visai neilgas – tik 50 darbų, kuriuos reiktų atlikti tuoj pat nedelsiant ar kurie jau turėjo būti padaryti vakar. Tai “atlaisvins vietos” jūsų operatyvinėje atmintyje. Mintyse atsiras tvarka, lengviau susikaupsite. Pastebėsite, kad pasidarė paprasčiau priimti sprendimus, planuoti bei dirbti. Pradedame.

       

      Susikaupkite ir sudarykite 50 atidėliojamų darbų sąrašą. Taip, nebus lengva surasti jų būtent tiek. 50 – minimalus skaičius. Ilginti sąrašą galite kiek tik norite, bet trumpinti – jokiu būdu. Kitaip jūs niekada neiškuopsite susikaupusių reikalų krūvos.

       

      Apsidairykite aplink. Pirmos mintys, kurios jum šaus į galvą bus – susitvarkyti namus arba darbo stalą ofise. Tada dar kartelį atidžiau apsidairykite. Kritiškai įvertinkite tai, ką matote ir užrašykite viską, ką norite padaryti. Smulkmenų čia nėra – atvirkščiai, kuo daugiau smulkių darbų atrasite, tuo geriau. Juk nuo jų lengviausia pradėti. Būtinai prisiminkite, ką norėjote nusipirkti. Taip pat į sarašą įtraukite neapmokėtas sąskaitas, skolas ir viską, kas susijęs su dokumentais – ką atnaujinti, ką užsisakyti, ką pasirašyti. Perkratykite atmintį  – prisiminkite visus, kam kažką kažkada žadėjote.

       

      Kai baigsite su smulkiais reikalais, pereikite prie stambesnių savo norų ir planų: pradedant anglų kalbos kursais ir baigiant persikėlimu į kitą miestą ar Kalėdomis Paryžiuje. Stambesnių darbų atlikimui nusistatykite tarpinius bei galutinį tikslus ir eikite žingsnis po žingsnio Tačiau jie neturėtų užimti daugiau nei 10 procentų jūsų sąrašo – būtent smulkmė sukelia chaosą mūsų gyvenime ir apkrauna atmintį.

       

      Apdovanokite save

      Sąrašas pilnas? Tada pirmyn. Vykdyti darbus pradėkite nuo pačių paprasčiausių. Padarote – išbraukiate ar pažymite varnele, kaip jums labiau patinka. Netrukus pajusite, kaip ramiai susidėlioja mintys, gerėja nuotaika ir kyla noras būtinai padaryti viską, ką surašėte.

       

      Nepamirškite apdovanoti savęs: juk sutvarkyti daug reikalų bei sustyguoti savo mintis – tikras žygdarbis. Motyvuokite save po kiekvienų išbrauktų 10 punktų. Nesvarbu, kas tai bus – pyragėlis, nauji bateliai ar atsipalaidavimas su draugais klube.

       

      Nusistatykite taisyklę: pasiganyti socialiniuose tinkluose ar paplepėti forumuose tik po 5-10 punktų išbraukimo. Taip ne tik padarysite begalę darbų, bet ir užkirsite kelią tuščiam laiko leidimui. Išbraukėte, paplepėjote? Tada vėl papildykite sąrašą. Kai neturėsite kuo pildyti, sudarykite ilgalaikių darbų sąrašą, kuriuos pradėsite šiandien, o baigsite, galbūt, po pusmečio.

       

      Ir tada, kaip toje dainoje – “Don’t worry, be happy”! Pradėkite į gyvenimą žiūrėti lengviau ir paparasčiau, patikrinkite ar tebeturite humoro jausmą – būtent jis išvalo mūsų jausmus nuo nereikalingo šlamšto, tokio kaip nuoskaudos, pergyvenimai, baimės, lūkesčiai. Lazda turi du galus: šis “šlamštas” trukdo tvarkytis su darbais, o nepadaryti darbai didina jo krūvą. Energijos nelieka niekam. Todėl minėtasis sąrašėlis sudėlios viską į vietas.

       

      Beliks gyventi “light” stiliumi – tai gyvenimo būdas, kai tvarka reikaluose leidžia mėgautis malonumais, džiaugtis, lepintis. Veide – šypsena, aplinkui – tik geri žmonės. Susitvarkykite reikalus ir gyvenkite lengvai!

      Skaityti komentarus