°C
      2024 03 29 Penktadienis

      Kaip išsaugoti šeimą priėjus skyrybų slenkstį: 5 auksinės taisyklės

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2018-10-17 21:00:00

      Įvairiuose, net ir pačiuose idealiausiuose šeiminiuose santykiuose ateina metas, kai neįmanoma išvengti išbandymų. Ir ne visada po barnio pavyksta susitaikyti, net jei sutuoktiniai myli vienas kitą. Kartais net elementari situacija gali privesti prie didelio konflikto, kuriame, deja, ne visuomet pavyksta rasti sprendimą.

      Būna, kad šiame etape žmonės kurti vienas kitam ir iš bejėgiškumo vienam ar abiems gali kilti minčių apie skyrybas. Tačiau nereikia spręsti karštomis. Įsiklausykite į savo vidinį balsą, širdį, gerai pasverkite visus „už“ ir „prieš“: gyvenimas toks nenuspėjamas, o tai, kas jame svarbiausia – santykiai tarp žmonių. Taip, visi esame netobuli, turime savo trūkumų, tačiau šeima juk ne su pirmu sutiktu buvo kurta!

      Tiesą sakant, daugeliui žmonių trūksta kantrybės ir pagarbos vienas kitam. Be to, trūksta ir savidisciplinos, išminties, realiosios gyvenimo patirties. Žmonės turėtų stengtis ieškoti bet kokios konfliktinės situacijos sprendimo ir  priimti vieni kitus tokius, kokie jie yra, su visais privalumais ir trūkumais.

      Yra ne tiek mažai šeimyninių porų, kurių santykiai „kaba per plauką“ nuo išsiskyrimo, tačiau jie bet kokia kaina stengiasi išsaugoti šeimą ir savo laimę. Jie intuityviai ar padedant specialistams yra radę auksines santykių taisykles, kurios ir padeda likti drauge, kad ir kas nutiktų.

      Susipažinkite su šiomis taisyklėmis – gal jos ir jums padės sustiprinti ar net išsaugoti tarpusavio santykius.

      NETYLĖKITE. Stenkitės įgarsinti savo pretenzijas, susikaupusias nuoskaudas – juk  visi mes žmonės ir norime bendrauti, kai jaučiame supratimą, pagarbą ir atgalinį ryšį. Tyla ir negebėjimas suprasti partnerio poziciją atves tik prie dar didesnio negatyvo, kuris galų gale vieną dieną sprogs kaip uždelsto veikimo bomba. Kalbėtis apie tai, kas liūdina, skaudina, kelia nerimą svarbu tiek pat, kiek išsakyti gražius jausmus, dėkoti, drąsinti kitą žmogų.

      NEŠAUKITE. Stenkitės savo nuoskaudas ir nepasitenkinimą išsakyti ramiu tonu, be riksmų, isterijų, grasinimų. Mokykitės išsakyti savo mintis atmesdami bereikalingas emocijas. Tuomet būsite išgirsti ir sulauksite atgalinio ryšio. Jei kalbantis partneris nepuola kito kaltinti, pulti, šiam nereikia gintis, ir kalbančiojo žodžiai išgirstami, galima greitai rasti abiems tinkantį sprendimą.

      BENDRAUKITE KAIP LYGUS SU LYGIU. Barnio metu stenkitės vengti įžeidžiamų pastabų, kito asmens menkinimo. Neišjuokite, nežeminkite vienas kito, nedemonstruokite savo jėgos ir pranašumo. Priešingu atveju galite sutrypti visus šiltus jausmus arba gauti atsakomą smūgį ir ant „savo kailio“ pajusti pykčio, įžeidinėjimų smūgius. Išsaugokite pagarbą vienas kitam, kad ir kas nutiktų.

      NESIAIŠKINKITE SANTYKIŲ GIRDINT VAIKAMS. Vaikai yra pažeidžiami ir jautrūs, jie viską ima giliai į širdį. Bet koks tėvų barnis žeidžia vaiko psichiką, jis pasąmoningai junta savo kaltę dėl to, kad tėvai negali sutarti draugiškai, o jis yra per mažas juos sutaikyti. Didelė klaida yra bandyti patraukti vaiką savo pusėn – jam svarbus ir tėtis, ir mama, o toks vieno ar abiejų elgesys gali vaiką giliai sužeisti. Saugokite vaikų ramybę ir sveikatą!

      IŠMOKITE PRIPAŽINTI SAVO KLAIDAS IR ATLEISTI KITAM JO NETOBULUMĄ. Suprantama, kad ginčo ar konflikto metu nesinori pirmam žengti žingsnio link susitaikymo. Tokiais momentais atrodo, kad radus ir pripažinus savo klaidas galima prarasti savigarbą ar tapti labiau pažeidžiamu. Tačiau meilėje, šeimoje neturi būti vietos puikybei. Būtent puikybei, nes daugelis painioja ją su išdidumu. Palikite nuošalyje savo ambicijas, pažvelkite iš šalies į savo paties elgesį ir pripažinkite, kad ne tik partneris, bet ir jūs turite dėl ko atsiprašyti. Pamatysite, kaip viskas pasikeis, kaip sušils santykiai, o meilė dar labiau sužydės.

      Nekaupkite nuoskaudų, kalbėkitės, ieškokite kompromisų. Tačiau svarbiausia – būkite sąžiningi sau ir artimiems žmonėms. Juk išdavystė – baisiau nei stipriausias konfliktas. Santuoka ir darnūs santykiai  yra didelė laimė. Saugokite tai, ką turite!

      Skaityti komentarus