°C
   2019 03 21 Ketvirtadienis

   Kaip atpažinti „toksiškus" žmones?

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2018-05-19 09:00:00
   2018-05-19 09:00:00
   Vargina santykiai? Ieškote malonaus bendravimo? Pasikalbėkime.

   "Toksiški" artimieji

   Labai populiaru kalbėti ne tik apie meditacijas, bet ir apie "toksiškus" žmones. Vieno seminaro dalyvė pasakojo, kad lektoriai skatino išbraukti visus "toksiškus" žmones iš savo gyvenimo. Tačiau bėda ta, kad lektoriai nežinojo, jog kai "toksiški" žmonės yra tėvai, broliai, seserys ar kiti giminaičiai, jų išbraukti iš gyvenimo neįmanoma. Tai nėra mūsų valioje. Tai yra mūsų didieji mokytojai ir atėjo į mūsų gyvenimus, nes labai myli mus. Ir aktyviai dalyvauja mūsų sielos evoliucijoje. Tad visas pretenzijas dėl "toksiškų" artimųjų siūlyčiau atiduoti Dievui.

   Ką daryti?

   Kadangi nesame vaikai, galime išmokti tinkamo bendravimo su savo tėvais, broliais ir giminaičiais, net jei jie ir yra neva toksiški, t.y. labiau žlugdo nei palaiko, labiau nuodija nei gydo. Ką daryti? Verta įsisąmoninti, kad mūsų gyvenime egzistuoja bent 5 žmonės, kurie mus maloniuoju būdu artina prie Dievo. Taip pat egzistuoja ir tie penki, kurie mus prie Dievo artina nemaloniuoju būdu. Todėl ypatingai "toksiški" tėvai yra kaip kartūs vaistai. Pripažinkime: ne visi vaistai yra saldūs. Bet kartais tenka gerti visokius vaistus. Kad tik pasveiktume ir išmoktume mylėti.

   Kitus žmones rinkimės atsakingai

   Kad nepatektumėm į mums netinkamų žmonių draugiją, verta atkreipti dėmesį į tam tikras stipriai išreikštas žmonių savybes, elgesį. Jei galime save apsaugoti nuo "gyvačių", tai ir saugokime. Nes Dievas veikia tik žmonių rankomis. Kokių žmonių vertėtų vengti? Nuolat kritikuojančių. Nesvarbu, ką jie kritikuoja. Jie apsimeta viską žinančiais ir pačiais geriausiais. Jie gali kritikuoti tave, tavo vyrą, tavo šeimą, tavo vaikus, tavo pasirinkimus, tavo sprendimus. Jie tarsi geriau žino, kaip tau reikia gyventi, todėl ir kritikuoja.

   Neatsiprašinėjantys

   "Toksiški" žmonės niekada neatsiprašinėja. Kodėl? Nes jie yra visada teisūs. Nes kiti yra visada kalti. Jie mėgaujasi aukos vaidmeniu, nes gauna daug kitų dėmesio. "Toksiški" žmonės nori, kad kitas pildytų jų norus, tenkintų jų poreikius. Kiti žmonės yra kaip aptarnaujantis personalas. Tik šį kartą aptarnaujantis personalas padėkų negaus. Nes "toksiški" individai savo asmeninį komfortą kitų sąskaita priima kaip savaime suprantamą dalyką. Tokie individai neprisiima atsakomybės už savo jausmus. Kai jie jaučia nemalonius jausmus, būtinai atranda už juos atsakingus kitus. Tik malonius jausmus pripažįsta kaip savo gražiausius kūrinius. Todėl galima sakyti, kad "toksiški" žmonės yra narcizai, egoistai, nebrandūs. Tai žmonės, kurie gyvena pagal manipuliacijų scenarijų.

   Tu nesi svarbus

   "Toksiški" žmonės nesidomi kitais. Todėl nei tu, nei tavo vidinis pasaulis, nei tavo veikla, nei tavo svajonės jiems nėra įdomūs. Jie skęsta savo egoizme ir domėjimesi savimi ir nuo to kaifuoja. Jie yra savo pasaulio centrinės figūros. O kadangi yra išsipūtę nuo puikybės, nieko kito ir nemato. Pvz. kai artimas rašo "norėčiau su tavimi išgerti kavos", "toksiškas" egoistas nesako, kad ir jis norėtų to paties, susireikšminęs narcizas gali pasakyti - "įsivaizduoju".  Nes su juo gerti kavą  tau turėtų būti iš tiesų tikra palaima. Nusišypsokime, kai sutinkame taip besielgiančius žmones. Jiems reikia meilės. O tu nesi vienintelė, kuri tą meilę turi pateikti ant lėkštelės. Tad eik, vaike, eik!

    

   Skaityti komentarus