°C
   2019 09 22 Sekmadienis

   Ar jūs pasiruošę monetizuoti informaciją apie save?

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-05-28 08:00:00

   Nemaža dalis JAV gyventojų vis dar neišgali susimokėti už medicininę priežiūrą, tad dalis populiacijos negali gauti to, ko jiems reikia. Žinoma, žmonių žinios apie sveikatą bei higieną galėtų būti geresnės, kad išvengtų tam tikrų ligų, tačiau bet kokiu atveju milijono žmonių sveikata vis blogės ir blogės.

   Tai verčia milijonus pacientų buriuotis prie gydytojų kabinetų durų, kurie tuomet renka informaciją apie juos tam, kad ja iį karto būtų galima naudotis keliose klinikose tame pačiame mieste ar net šalyje. Tai naudinga, kai gydytojui kitoje klinikoje prireikia specifinės informacijos, kad galėtų paskirti tinkamus tyrimus bei gydymą. Kokia to problema? Ši informacija saugoma ir dalinama neefektyviai, dažnai žmonėms, įskaitant ir sveikatos priežiūros specialistus, sunku prisijungti prie sistemos ir gauti reikiamus duomenis.

   Iš dalies problema aiški: neveiksmingos, uždaros sistemos apsunkina duomenų dalijimąsi ir jis tampa prabangus malonumas. Kita vertus, labiausiai nuo to kenčia paprasti žmonės. Be to, didžiosios korporacijos viską apsuka savo naudai, pasisavina pacientų informaciją, ją renka ir parduoda trečiųjų šalių kompanijoms, kad šios galėtų plėsti verslus. Tad kyla klausimas, kas jei žmonės galėtų patys monetizuoti informaciją apie save, o ne tam tikros kompanijos? Visgi tai jiems priklausantys duomenys.

   Žemiau esančiame vaizdo įraše Joe Martino kalbina Will Lowe, „Timicoin“ vieną iš įkūrėjų bei vadovaujančių partnerių. Jame kalbama apie „Timicoin“ idėją saugoti asmeninę žmonių informaciją, leisti vartotojams lengvai prisijungti ir, svarbiausia, suteikti progą žmonėms monetizuoti duomenis apie save. 

   Skaityti komentarus