°C
      2024 04 17 Trečiadienis

      5 mitai apie laimę, kuriais tikime

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2019-10-19 21:00:00

      Laimė, kaip ir meilė, turi būti besąlyginė!

      Mes dažnai dalijame pasaulį į „juodą ir baltą“, panašiai sprendžiame ir apie laimę.

      Daugelis yra tikri, kad laimė priklauso nuo tam tikrų gyvenimo laimėjimų - vedybų, vaikų, karjeros, klestėjimo. O nelaimingumas visada siejamas su kažkuo blogu: sveikatos problemomis, skyrybomis, finansiniais sunkumais. 

      O kas, jei laimė iš tiesų yra kažkas gilaus, bet paprasto, o problemos — puiki galimybė vidinei transformacijai ir augimui? 

      Štai keli mitai apie laimę, kuriais pripratome tikėti:

      AŠ būsiu laimingas/-a, kai sutiksiu savo „antrą pusę“

      Taip, tai tiesa. Bet šiek tiek kita prasme, nei žmonės paprastai suteikia šiam įsitikinimui.

      Mes visi užaugome su pasakomis apie užburtą pilį ir princesę, kurią saugojo drakonas. Štai, atkeliauja princas, ją išgelbėja, veda ir gyvena jie ilgai bei laimingai. Tačiau istorija nutyli, koks buvo jų gyvenimas po vedybų. 

      Meilė, santuoka, šeima — tai nuostabu ir svarbu. Tačiau klaida galvoti, kad kitas žmogus atsiras ir mus išgelbės nuo visų problemų. Taip gali nutikti, tačiau trumpam.

      Kaip rodo tyrimai, laimė, patiriama sukūrus šeimą trunka vidutiniškai dvejus metus. Žinoma, labai daug priklauso nuo poros santykių. Bet jei tikitės, kad kitas žmogus stebuklingai išspręs visas jūsų problemas ir užpildys vidinę tuštumą, tai jau yra tikras mitas.

      Po skyrybų su mylimu žmogumi daugiau niekuomet nepatirsiu laimės

      Ši klaida logiškai seka iš ankstesnės. Ypač tuomet, kai santykiai visiškai užpildė vidinę tuštumą, o pasaulis apsiribojo tik tuo vienu žmogumi. Tada jis tikrai griūna.

      Tačiau santykiai nesibaigia be priežasties. Jei įvyko skyrybos, tai reiškia, kad atėjo kritinis momentas, kai žmonės nebegalėjo būti kartu.

      Psichologiniai tyrimai parodė, kad mažiausiai laimingi žmonės buvo kelerius metus iki skyrybų. O po to dauguma atsigauna ir sukuria darnesnius, laimingesnius santykius.

      Norėdamas/-a būti laimingas/-a turi būti sėkmingas/-a ir turtingas/-a

      Daugelis mano, kad laimė galima tik turint pakankamai stabilias pajamas ir statusą visuomenėje. Tačiau verta prisiminti posakį „turtuoliai irgi verkia“. Yra žmonių, kurie visą gyvenimą svajoja apie solidžią pinigų sumą, kuri padarys juos laimingais.

      Jei jūs taip pat svajojate apie tai, įsivaizduokite, kad šiuo metu turite didelę pinigų sumą. Kaip jaučiatės? O ką darysite su šiais turtais? Daugelis, išgirdę šiuos paprastus klausimus, suvokia nežinantys, kaip reiktų valdyti didelius pinigus.

      Tas pats dažnai atsitinka, kai gauname „svajonių darbą“ arba paaukštinimą, apie kurį taip ilgai svajojome. Laimė trunka neilgai, o darbas, pasirodo, yra tik darbas, o ne džiaugsmo šaltinis.

      Mano laimei trukdo sveikatos problemos

      Čia turime prisiminti žmonių, kuriems buvo pranešta mirtina diagnozė, istorijas - Steve'ui Jobsui buvo pasakyta, kad liko tik  6 mėnesiai gyventi. Arba prisiminkime apie įgimtas ligas turinčius žmones - pavyzdžiui, Nick Vuychich, kuris gimė be visų galūnių.

      Šie žmonės mus įkvepia savo istorijomis, kurios rodo, kad galima būti laimingu ir sėkmingu nepaisant sveikatos problemų.

      Geriausios mano dienos jau praeityje

      Kažkodėl egzistuoja mitas, pasak kurio, laimė dingsta su amžiumi. Mes mėgstame su nostalgija prisiminti „geriausius gyvenimo metus“ ir ilgėtis praėjusių dienų, galvojant, kas gyvenimas nedovanos daugiau nieko gero.

      Tačiau branda atveria naujas galimybes. Vyresni žmonės labiau nei jauni yra emociškai stabilesni, mažiau pasiduoda stresui. Su metais vis geriau save pažįstame, atsirenkame, kas mums svarbu, o kas yra antraeiliai dalykai.

      Tikėjimas šiais mitais priklauso nuo mūsų suvokimo. Laimė nėra toli, nereikia jos laukti ar kai kur ieškoti. Galima būti laimingu tiesiog dabar, net jei žmogus neturi šeimos, o banko sąskaitoje švilpia vėjai.

      Laimė, kaip ir meilė, turi būti besąlyginė!

      Skaityti komentarus