°C
   2020 08 13 Ketvirtadienis

   Gėlės: kam ir kokias dovanoti, o kokių nevertėtų nešti

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2018-07-20 15:00:00

   Ar žinojai, kad geltonos gėlės reiškia išsiskyrimą? O meilės gėlė – raudona rožė? Ar žinojai, kad baltą kaliją galima nešti tik ant kapų? O... ar žinojai, kad gėles myli tik moterys? Jei tavo galvoje sušmėžavo mintis, kokios čia nesąmonės? Labai gerai! Nes šiandien būtent apie šiuos (ne)sąmoningus įsitikinimus, gėlių reikšmes ir kam kokias gėles dovanoti, pasakoja vestuvių dekoratorė, floristė Gabrielė Gabševičiūtė.

   Gėlės pagal asmenybę

   Labai džiaugiuosi, kai ateina pirkėjas, kuris gerai pažįsta žmogų, kuriam ruošiasi dovanoti gėles. Tačiau dažniausiai būna taip, kad ateina ir sako: ką padovanoti moteriai keturiasdešimto jubiliejaus proga? Atrodo, kad gėlininkas turėtų žinoti, kokia ta moteris – gal damutė, gal visiška natūralistė, gal labai mėgsta ekologiją, gal jos nekenčia, gal ji išvis nemėgsta skintų gėlių. Retai kada apie tai susimąstome, bet jei tikrai norime nustebinti žmogų, yra daugybė smulkmenų, apie kurias reikia pagalvoti. Gėlininkui papasakokite, koks žmogaus stilius, kaip jis gyvena ir pan., tada bus galima spėti, kas žmogų džiugintų.

   Pamirškite stereotipus

   Manau, kad įsisenėjęs stereotipas, jog vyrai nemėgsta gėlių, turėtų būti pamirštas. Yra daug vyrų, kurie labai myli gėles, pavyzdžiui, mano tėtis jas dievino ir mokėjo netgi geriau jomis rūpintis nei moterys. Norėčiau, kad žmonės suprastų, jog nereikia skirstyti. Man labai skaudu, kai per tėčio dieną yra daug daugiau gėlių perkama kapams. Kol vyras gyvas, jam nešama ir dovanojama ženkliai mažiau gėlių nei tada, kai jis miršta. Tuomet atrodo visiems lyg savaime aišku, kad reikia nešti gėlių, bet tada, deja, jau tik ant kapų. Pastebėjau, kad vyrams yra dovanojamos tik raudonos spalvos gėlės ir tik trys rūšys: rožės, amaryliai ir gvazdikai. Praktiškai, vyras neturi galimybės gauti violetinės austomos. Nors man kaip tik žiūrint ji tokia beveik mėlyna, tokios sodrios spalvos, į kurią žiūrint mintys galvoje iškart sukasi apie rimtą, subrendusį vyrą.

   Meilės gėlės: kurios?

   Vyrams siūlyčiau nustoti galvoti, kad vienintelė gėlė – rožė. Žinau daugybę merginų, kurios sako: nusibodo, negaliu žiūrėti. Būkite originalesni ir nebijokite eksperimentuoti. Taip, nuo seno rožė yra vadinama meilės gėle, tačiau kalbant būtent apie reikšmes, yra ir kitų, pavyzdžiui, kad tai kraujo gėlė, kad tai mirties gėlė, skaitant užsienio kalbomis, galima rasti daugybę skirtingų reikšmių. Pavyzdžiui, laidotuvėse kitos tautos daugiau naudoja raudonas rožes, mes baltas. Kartais žmonės sako, kad violetinė kalija – kapų, laidotuvių gėlė, bet į kapus jos irgi niekas neperka. Vis tiek visi perka tik baltas. Vyrai dažnai galvoja, kad geltonos gėlės reiškia išsiskyrimą, tačiau geltona, priešingai, yra saulės, džiaugsmo, optimizmo spalva. Tai yra kažkokie seni įsitikinimai atėję nežinia iš kur, manau, kad tai turėtų keistis, žmonės turėtų pradėti mąstyti plačiau.

   Beje, kalbant apie meilę, manau, kad visos gėlės simbolizuoja ją, jei jos dovanojos iš meilės. Tada nesvarbu ką tu dovanosi, ar vieną rugiagėlę nuskintą nuo pakelės, ar didžiausią puokštę rožių, tai vis tiek bus meilės gėlės. Ši reikšmė turi būti priskiriama visoms gėlėms be išimties. Jei dar žinosite, kas žmogui patinka, renkant įdėsite dalelę širdies, nebijosite eksperimentuoti, sukurti kažką savito, tikrai žmogų nustebinsite. Kaune greitu metu atidarysime gėlių studiją, kurioje bus galimybė puokštę susirišti pačiam. Man atrodo, kad merginai būtų labai smagu gauti puokštę, kurią vaikinas pats bandė ir surišo, kad ji ir nebus ideali, bet ji bus rankų darbo, joje jau bus dalelė širdies ir tai suteiks tam tikrą magiją tai puokštei.

   Kai reikia ramybės ir susitelkimo

   Jei nešate gėles į ligoninę, nesiūlyčiau jų nešti labai ryškių, ryškios spalvos aktyvina tam tikrus smegenų centrus, aktyvina mąstymą, o žmogui reikia ramybės. Į senelių namus, taip, galbūt neščiau ryškių gėlių, kad aktyvintųsi žmonių mintys, būtų daugiau džiaugsmo. Tačiau ką tik pagimdžiusiai moteriai, jokiu būdu neneškite jacintų, narcizų ir jokių kitų alergizuojančių gėlių. Negalima dovanoti jokių stipriai kvepiančių gėlių. Rinkitės kažką, kas neturi kvapo, kad ir rožes. Gerberos, astromerijos, austomos taip pat turi mažiau alergizuojančių medžiagų ir kvapų.

   Tas pats galioja ir krikštynoms. Svarbu atkreipti dėmesį, kokio amžiaus vaikai namuose. Nesvarbu, kad gėles nešate kažkur į šventės vietą, bet paskui jos pateks į namus. Jei vaikas dar visai kūdikėlis, negalima alergizuojančių augalų nešti. Vėl rinkitės tokias neutralias kaip austomos, gvazdikai, jie neturi jokio alergeninio poveikio. Taisyklė paprasta – galite dovanoti tas, kurias pauostote ir jos nekvepia, ir tas, kurios neturi gleivių, pavyzdžiui, jacintai koteliuose turi gleivių, tokių nedovanokite, jazminų taip pat.

   Kai norisi palinkėti materialių dalykų

   Galima dovanoti pinigų medį, kuris tai simbolizuotų, tačiau visi storalapiai, didesniais, tvirtesniais kotais augalai, pavyzdžiui, amaryliai žmonėms asocijuojasi su turtu, stabilumu ir pinigais.

   Kai norisi pasveikinti su įkurtuvėmis namuose ar biure: kaktusas?                

   Esu girdėjusi, kad žmonės į biurą perka kaktusus, tačiau aš manau, kad kaktusą žmogus turi nusipirkt pats. Kaktusai yra labai skirtingi, kai kurie meta spyglius, kuriais galima skaudžiai susibadyti. Apskritai juos mėgsta specifiniai žmonės ir su specifiniais norais.  Ne visi juos mėgsta. Kaktusai netgi sukelia įtampą. Nieku gyvu jo neneščiau į ligoninę sergančiam žmogui ar ką tik pagimdžiusiai moteriai. Augalo aštriais spygliai kaip dovanos manau reikėtų vengti. Jei žinai, kad tam žmogui tikrai patinka, tada taip, bet jei abejoji, nerizikuočiau.

   Lapuotis?

   Jei nelabai pažįstate žmogaus, geriau rinkitės neutralų lapuotį neryškiais žiedais. Kai kuriem ir ryškūs žiedai gali sukelti įtampą, todėl geriausia – neutralumas. Lapuočiai turi ir ekologinę reikšmę, pavyzdžiui, fikusas valo orą kambaryje. Jei padovanosite, o žmogui augalas labai nepatiks, vis tiek nauda bus: tiek namams, tiek žmonėms, tiek visai aplinkai. Nesiūlyčiau dovanoti vazoninės kalijos arba guzmanijos. Pastaroji turi labai ryškų žiedą. Ji atrodo kaip kaktusas, nužydi vieną kartą, tada sunkiai sukrauna žiedą antrą kartą, sudėtingas augalas. Manau, kad tokias gėles – ryškias ir tas, kurioms reikia labai daug priežiūros, tegul žmonės perka patys.

   O gal orchidėja?

   Orchidėjų kultūra pas mus labai staigiai šoko ir visuose namuose atsirado bent po vieną šią gėlę. Labai aktyviam, kuris neturi laiko, nelabai galima jos dovanoti. Be to, tai priklauso ir nuo namų, jei tai senas, mūrinis namas, kuriame šalčiau, gėlė nesukraus žiedų, namai gali būti tiesiog per šalti. Tai labai reiklus augalas, jei žmogus aktyvistas, nesirinkite jo. Apskritai orchidėja savo šalyje, iš kurios kilusi, yra kaip piktžolė, invazinis augalas, o Lietuvoje ji sudievinama. Man asmeniškai jos nepatinka, jos ne vietinės, nors kartais atrodo, jog kai kurie žmonės tiki, kad prisistatę daug orchidėjų gali apgauti kitus, kad pas juos namuose – Tailandas. 

   Skaityti komentarus

   Miglė 2019 09 04 12:31

   Aš vyrams dovanoju ryškias gėles dėžutėje https://geliubutikelis.lt/kategorijos/geles-dezuteje/ mat jų praktiškai nereikia prižiūrėti, nes keisti vandenį vazoje jie tikrai pamiršta ir grožis greitai nuvysta, o užsistovėjusią vazą išplauti tampa iššūkiu. Tačiau vis tik manau, jog vyrams tikrai per retai dovanojame gėles, kai tuo tarpu iš jų norime gauti ne tik per progas, bet ir šiaip, dėmesiui parodyti.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai