°C
   2020 02 23 Sekmadienis

   Milijardierius E. Muskas pašalino visus Tesla patentus, kad išsaugotų Žemę

   Nuotrauka: CNBC nuotr.

   2019-12-22 08:00:00

   Elonas Muskas paskelbė, kad, siekdamas kovoti su klimato kaita, pašalina visų elektromobilių „Tesla“ patentus.

   Tinklaraščio įraše „Tesla“ įkūrėjas pažadėjo, jog „nepateiks ieškinių tiems, kurie sąžiningai nori naudoti mūsų technologijas“.

   Tai neįtikėtinas žingsnis pramonėje, kurioje kruopščiai saugomos visos idėjos, siekiant apsaugoti jų piniginę vertę.

   Tai įvyko tą pačią dieną, kuomet JAV prokurorai apkaltino Kinijos pilietį pavogusį „Apple“ paslaptis apie savaeigės transporto priemonės projektą. 

   „Tesla Motors“ buvo sukurtas siekiant paspartinti aplinkai draugiškų automobilių atsiradimą“, - teigė E. Muskas. "Jei nutiesime kelią elektrinių transporto priemonių kūrimui, tačiau vėliau uždėsime intelektinės nuosavybės apribojimus tam, kad užkirstume kelią kitiems kurti, mūsų elgesys prieštaraus tikslui.”

   Tiesą sakant, E. Muskas sakė, kad skeptiškai vertina patentus, kurie dažnai tik „slopina pažangą“ ir praturtina milžiniškas korporacijas bei teisininkus, o ne išradėjus.

   Jis sakė, kad anksčiau jautėsi priverstas užpatentuoti „Tesla“ produktus, kad didžiosios automobilių kompanijos negalėtų kopijuoti technologijos ir pasinaudodamos didžiuliu rinkodaros ir pardavimo aparatu perimti rinkos.

   "Negalėjome labiau suklysti. Tikrovė yra visiškai kitokia", - sakė jis ir pažymėjo, kad elektrinių ar švaraus kuro automobilių "didieji gamintojai negamina arba jų yra mažai."

   Tačiau, kai per metus yra pagaminama 100 milijonų automobilių, „Tesla negali pakankamai greitai pagaminti elektromobilių, kad galėtų išspręsti klimato kaitos krizę“, - teigė E. Muskas.

   Todėl kitos kompanijos, gaminančios elektrinius automobilius, gali prisidėti prie gamybos, padėti pasauliui ir tobulinti technologiją.

   „Mes tikime, kad atvira prieinami patentai sustiprins, o ne sumenkins „Tesla“ pozicijas“, ir pritrauks talentingus inžinierius.

   Po paskelbtos naujienos „Tesla“ akcijos vėl nukrito. 

   Skaityti komentarus