°C
   2019 11 17 Sekmadienis

   V. Bakas: „Ar gali dabartiniai derybininkų lyderiai, mėnesį reikalaujantys postų, grąžinti pasitikėjimą Seimu ir partijomis?"

   Nuotrauka: V. Bakas | LRS nuotr.

   Autorius: V. Bako Facebook įrašas
   2019-07-04 17:00:00

   "Grąžinsime pasitikėjimą Seimu ir partijomis, prisiimdami atsakomybę už rinkiminių pažadų vykdymą", - tai iš Darnios Lietuvos programos, kurią rengė  ir rėmė daug Lietuvos ateitimi ir jos žmonių galia tikinčių žmonių.  

   Ar gali dabartiniai derybininkų lyderiai, mėnesį reikalaujantys postų, grąžinti pasitikėjimą Seimu ir partijomis? Ar gali visuomenės pasitikėjimą praradę derybininkai, sukurti gerovės valstybę? Viešojoje erdvėje pasigirsta nuomonių, kad Seimo pirmininko pozicija yra neįtakinga ir pan. Mano galva tai klaidinga nuomonė, nes mūsų šalis yra parlamentinė valstybė ir visi svarbiausi sprendimai priimami Seime. Seimo pirmininkas yra Seimo vadovas, jis turi įtakos formuojant teismų sistemą, dalyvauja skiriant itin svarbių institucijų vadovus. Seimas yra svarbiausia institucija, kuri atstovauja Tautą. 

   Tai, kad daug metų politinis elitas eksperimentavo su Seimo pirmininkais, partijų lyderiai skubėdavo tapti ministrais, o po to pačia valdžią perleisdavo interesų grupėms, pagimdė situaciją, kai valstybės institucijomis, partijomis, pačiu Seimu yra nepasitikima.  

   Nepamirškime, kad artimiausiu metu Seimas skirs Aukščiausiojo ir Konstitucinio teismo tesėjus ir šių teismų pirmininkus. Seime bus svarstomas didelis antikorupcinių įstatymų paketas, po kurio iždas gali augti šimtais milijonų eurų kasmet (kažkas jų neteks, kažkam gali tekti pagrįsti savo turto kilmę). Bus skiriami aukščiausi pareigūnai - VSD, policijos, kariuomenės vadovai. Seimo vadovas yra vienas iš valstybės gynimo tarybos narių, atstovauja joje Seimą ir sprendžia svarbiausius visuomenės saugumo klausimus.  


   Taigi,  turime proga padaryti dar didesnį teigiamą pokyti atnaujinant išskaidrinant teismų sistemą, apribojant valstybę melžusių interesų grupių įtaką. Taigi Seimo pirmininko poste turi būti žmogus, kuris gebėtų atsispirti siauriems interesams ir atstovauti viešąjį interesą. Bet galime sugrįžti ir atgal į praeitį (prie šėryklų, prekybos žmonių interesais).
   Mes turime kuo greičiau Seime sutarti dėl pagrindinių darbų, kuriuos paremtų didžioji Seimo narių dalis, turime atsiriboti nuo tų, kurie rūpinasi tik savo asmeniniais interesais ir stengtis tokius politikus apriboti. Turime tartis su opozicija dėl  sprendimų, kurie didintų žmonių saugumą - ekonominį, socialinį ir užtikrintų stabilumą.

   Skaityti komentarus