°C
   2021 03 05 Penktadienis

   Nepatogus rašytojas: Medijos nuverčia valdžias, daro perversmus valstybėse

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   Autorius: FB puslapio ,,Nepatogus rašytojas" įrašas
   2021-01-25 15:00:00

   Jei žiniasklaida gali sukurti įvaizdį, jog vyksta žiauri pandemija, net įbauginti žmones - tai rodo jos galią, gebėjimą paveikti ir įtaką daugelio žmonių gyvenimuose.

   Pažiūrėkit į daugiabučių langus vakarais - visi mirksi. Jei galėtumėm pažiūrėt pro langus - žmonės patogiai susėdę ant sofkučių, lyg psichologo kabinete, betarpiškai pumpuoja į save informaciją, kas yra nuolatinis poveikis. Net vaikai ima atpasakoti "Žinių" naujienas.

   Žiniasklaida, medijos geba "prastumti" tam tikras idėjas į viešumą ir paversti apčiuopiamais rezultatais. Tai, kaip ir, įrankis, bet daug dažniau - ginklas. Juo galima priversi pasaulį paklusti - jau seniai tai žinoma, todėl įtakingas tas, kuris geba įpirkti ar turi savą žiniasklaidą arba .... yra kūrybingas ir geba komunikuoti.

    

   Pakanka neparodyti per televizorių ar kitas mass medijas tam tikros visuomenės problemos - ir jos nebus žmonių galvose, todėl ir taip suvokiamoje realybėje - jei nekalba televizorius - vadinasi nėra. O jei kalba ir rodo - tikrai yra.

   Medijos nuverčia valdžias, daro perversmus valstybėse. Medijos išrenka tuos, kurie turi būti išrinkti.

   Vargu ar kas galėtų pasigirti geresniu gebėjimu manipuliuoti, nei žiniasklaida.

    

   Jūs tik pabandykit įsivaizduoti, kas nutiktų, jei žiniasklaida imtų uoliai koncentruotis į visuomenės, individo sąmoningumą. Tarnauti žmogui.

   Deja, neprivalo. Žiniasklaidos užduotis visai ne ta. Didžioji žiniasklaida - tai verslas, turintis aiškius tikslus ir prioritetus - uždirbti pinigą iš verslo interesų, tarnauti dominuojančiai tuo metu ideologijai, formuojant visuomenės pasaulėžiūrą, reakcijas, net kryptį. 

    


   Žiniasklaida pardavinėja produktą ar paslaugą. Kartais labai aiškiai, o daug dažniau - labai subtiliai.

   "Blogos žinios parduoda geras žinias."
   Jokių asmeniškumų - tai tik verslas. Papuolei? Tai tavo atsakomybė.

   Nori nepapulti, būti atsparus manipuliacijoms? Turi prisiimti atsakomybę taip pat ir padaryti kažką, kas leistų išsilaisvinti.

    

   Pradžiai - detoksikacija nuo bet kokios žiniasklaidos bent pusę metų.

   #Mesk_lauk_televizorių.

   Skaityti komentarus