°C
   2020 08 10 Pirmadienis

   Generalinis prokuroras patvirtino, kad Neringos Venckienės ekstradicija į Lietuvą vyksta šiuo metu

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-11-05 20:30:00

   Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis antradienio vakarą patvirtino, kad buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės ekstradicija į Lietuvą vyksta šiuo metu, tačiau atsisakė komentuoti, kada tiksliai ji bus pargabenta.

   „Ekstradicijos procesas vyksta, bet negaliu pasakyti, kada ji bus parvežta – šią ar kitą savaitę, ar dar kažkada. Konfidencialumas yra dalis taktikos“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros vadovas.

   Lietuvos prokurorai siekė N. Venckienės grąžinimo, kad jai galėtų būti pateikti kaltinimai dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo, tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis ir kitų nusikaltimų.

   Pati N. Venckienė tvirtina, kad šie kaltinimai yra politiškai motyvuoti.

   Jos sūnus Karolis Venckus feisbuke pasidalino motinos elektroniniu laišku, kur teigiama, kad „jie mane paima šiandien, dabar“. 

   „Pasakė, kad pasiimčiau viską, ką turiu“, – teigiama laiške.

   K. Venckus BNS teigė, kad jo motina dar yra Čikagos kalėjime. Jis sakė su N. Venckiene paskutinį kartą telefonu kalbėjęs pirmadienį.

   „Nuotaikos normalios, ji pasiruošusi visam tam, kas laukia Lietuvoje“, – kalbėjo K. Venckus.

   Buvusios teisėjos ir parlamentarės advokatas Michaelas Monico (Maiklas Moniko) antradienio vakarą teigė neturintis tikslių duomenų apie N. Venckienės ekstradiciją, tačiau pavadino šį procesą gėda.

   „Man apmaudu tai girdėti, jeigu tai tiesa. Tai gėda, jeigu tai tiesa. Ji neturi būti pargabenama, (...) jos sūnus yra čia, ji nepadarė nieko neteisėto ir ji pargabenama dėl visiškai politinių priežasčių“, – BNS teigė N. Venckienės gynėjas.

   N. Venckienės įkurta partija „Drąsos kelias“ pranešė, kad ji „jau ruošiama kelionei į Lietuvą“.

   „Pačiomis artimiausiomis valandomis N. Venckienė jau turėtų būti nuvežta į oro uostą ir išskraidinta iš jungtinių Amerikos Valstijų į Lietuvą“, – teigiama pranešime.

   Partijos „Drąsos kelias“ pirmininkas Jonas Varkala BNS sakė, kad informaciją apie N. Venckienės ekstradiciją gavo iš jos artimųjų.

   N. Venckienė iš Lietuvos dingo 2013 metais, maždaug tuo metu, kai Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę.

   Buvusi teisėja ir parlamentarė Čikagoje suimta 2018 metų vasarį.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus

   rita 2019 06 11 09:23

   Jai nekalta, ko bego, y JAV. Ji turi atsakyti uz tai ka padare, mergaite atskyre nuo mamos, pasakojo apie sysalus, liepe pasakoti baisius nebutus dalykus prieš kameras. Taip visa tauta rekia vaiku negalima atimti is mamu, o cia kad gudri teiseja ateme, tai galima, geda,liaudis nemasto savo, galvomis, ta venckiene kaip kašpiropskis pakerejo lietuvius.tai boba kaip yeiseja gerai į valdžiusi, pscihologija, antras lensbergis, tas visa tauta apmulkino su laisve ir geru gyvenimu ir sita toky tokia srategija naudoja. Tvirkintoja, ji ir jos šeima. Turi but nubausta, kalejimu, nes per jos sugalvota plana, atimti mergaite, is tikros mamos, buvo nuzudyti nekalti zmonys, ir teiseja, galejo prikišti nagus prie nekaltu zmoniu pirčių, ipindama pedofija, kad jei but legvau atimti mergaite is mamos. Tokei bjaurybei tvirkintojai 10m kalejimo.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai