°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Faktų patikra: koronaviruso gydymas vitaminu C – tiesa ar melas?

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2020-03-28 11:00:00

      Viena pagrindinių mokslo svetainių „LiveScience“ išleido straipsnį kuriame teigiama, kad „tikėtina, jog vitamino C vartojimas nepadės kovojant su naujuoju koronavirusu“. Pagrindiniuose žinių portaluose skaitytojams yra kalbama apie tai, kad vitaminas C gali padėti užkirsti kelią virusų plitimui ar net gydyti nuo korona viruso. Šias mintis pateikė JAV Vyriausybės sveikatos priežiūros įstaigos. Pavyzdžiui, „Health Canada“ neseniai savo socialinio tinklo Twitter paskyroje paskelbė, kad nėra natūralių priemonių, kurios padėtų apsisaugoti nuo naujojo koronaviruso. Taip pat jie teigė, kad bet kokia kita informacija yra klaidinga.

      Šiuo metu pasaulyje korona viruso problema yra ypač aktuali ir opi. Arnoldas Seymouras Relmanas, buvęs Harvardo medicinos profesorius ir buvęs „The New England Medical Journal“ vyriausiasis redaktorius, labai išsamiai apie tai kalba. 

      Klausimas, kurį dažniausiai kelia visuomenė yra tai, ar Vyriausybei rūpi žmonės? Turbūt tokį klausimą žmonės kelia dėl to, kad įvairios farmacijos kompanijos kartais dvigubai daugiau stengiasi daryti poveikį visuomenei nei valdžios insitucijos, tokiu būdu demonstruodamos tariamą rūpestį žmonių sveikata siekia įpiršti žmonėms savo siūlomus vaistus. Būtent dėl šios priežasties natūralios medicinos priemonės negali būti naudojamos gydymui išskyrus tuos atvejus, jeigu tą priemonę ar metodą yra užpatentavusios farmacijos kompanijos. Gydymas alternatyviomis medicinos priemonėmis dažnai būna vadinamas „netikru“ ir netgi „pavojingu“ žmogaus sveikatai, tačiau neretai būtent alternatyvi medicina padeda lengviau pasveikti.

      Vitamino C tyrimai

      Paskutinis koronaviruso protrūkis suteikia naujausių žinių šiuo klausimu. Grįžtant prie aukščiau pateiktos „LiveScience“ minties, kuria teigiama, kad „tikėtina, jog vitaminas C nepadės kovojant su naujuoju koronavirusu“, kyla diskusija: jei taip yra iš tiesų, tuomet kodėl Kinijoje yra pradėti atlikinėti klinikiniai tyrimai, kuriais siekiama išsiaiškinti, ar į veną leidžiamas vitaminas C gali būti naudingas gydant pacientus nuo koronaviruso?


      Straipsnyje „LiveScience“ iš pradžių to nepripažino, tačiau vėliau straipsnis buvo papildytas ir toliau buvo teigiama, kad Wuhano universiteto Zhongnano ligoninės tyrėjai vasario mėnesį pradėjo klinikinį tyrimą, kuriame dalyvauja 140 pacientų. Tyrimo metu išsikelta hipotezė, ar ypač didelės leidžiamos vitamino C dozės gali išgydyti korona virusą? Tiriamieji buvo suskirstyti į dvi grupes: vienai grupei bus leidžiamas placebas, o kitai - vitaminas C. Tiriamoji grupė gaus infuzijas du kartus per dieną septynias dienas iš eilės, kiekvienoje dozėje bus po 12 g vitamino C (suaugusiam vyrui rekomenduojama paros norma yra tik 90 mg.) Tyrimas bus baigtas rugsėjį, tad šiuo metu rezultatų pateikti negalime.

      Be to, gydytojas Richardas Chengas per savo „YouTube“ kanalą informavo visuomenę apie Kinijoje atliekamą gydymą vitaminu C. Jis yra tiesiogiai susijęs su šiuo gydymo būdu ir nėra tas gydytojas, kuris tik tuščiai kalba ir nieko nedaro. Šiuo metu manoma, kad tai yra labai svarbu, nes jis ne tik kalba apie tai iš teorinės pusės, tačiau kartu gali susipažinti su rezultatais „iš pirmų rankų.“ Dr. Cheng yra kvalifikuotas kovos su senėjimu specialistas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Jis teigia, kad gydymas naudojant vitaminą C šiuo metu yra Šanchajaus vyriausybės gydymo plano dalis.


      Dr. Chengui nepaprastai svarbu yra paaiškinti žmonėms apie tai, jog gaunant dideles vitamino C dozes gali vykti gydymas ir kartu prevencija nuo virusų. Deja, Vakarų pasaulyje galimybei kalbėti apie tai vis dar priešinasi pagrindiniai žinių portalai, o valdžios institucijos apie tai iš viso nenori kalbėti. Vietoj to tvyranti baimė ir chaosas, kurį jaučiame, nepadeda išlikti sveikiems ar pasveikti.


      Pasak Chengo, 50 vidutinio sunkumo ar sunkių Covid-19 infekcijos atvejų buvo gydomi didelėmis IVC dozėmis. IVC dozė buvo skiriama 10 000 - 20 000 mg per parą 7-10 dienų, 10 000 mg - vidutinio sunkumo ligoniams ir 20 000 – sunkesniems ligoniams gydyti. Pirma gera žinia buvo tai, kad visiems pacientams, kuriems buvo taikoma IVC, pagerėjo ir nei vienas iš jų nenumirė. Antra, palyginti su visų „Covid-19“ pacientų ligoninėje buvimo 30 dienų vidurkiu, pacientai, kuriems buvo skiriama didelė IVC dozė, ligoninėje gulėjo maždaug 3–5 dienomis trumpiau nei kiti pacientai.

      Buvo vienas ypač sunkus atvejis, kai paciento sveikata staigiai pablogėjo. Tuomet per 4 valandas jam buvo suleista papildoma 50 000 mg IVC dozė, dėl kurios paciento plaučių (deguonies indekso) būklė stabilizavosi ir jam pagerėjo. Tuo metu jis visą laiką buvo stebimas specialistų.

      Taigi, šiuo metu galima pasakyti tik tiek, kad sakymas, jog gydymas vitaminu C yra melaginga informacija būtent ir yra klaidinga informacija, kuria siekiama apgaudinėti visuomenę.

      Skaityti komentarus

      Eli 2020 28 03 11:41

      Aisku padeda, jei perserga coronu ir nieko, , kiti be simtomu net nezinodami, tai rodo, kad tas virusas pasiekia , o gal net pasiekdavo ir pernai ir uzpernai ir visada visus, tik kad dabar suzinojot tikslesni viruso pavadinima:D O kodel kiti be simtomu ir be jokiu pasekmiu gyvena reikia tirt , cia esmine corones paslaptis! Garantuoju bus imunitetas stiprus, taip kad tinka viskas kas stiprina ji , viskas !!!!

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

      Manau 2020 28 03 10:51

      kad labai paprastas ir logiškas paaiškinimas. Plaušių smulkiausios dalelės-alveolės. Jos atsakingos už dujų apykaitą, t.y už įkvėpimą ir iškvėpimą. Alveole sudaro kolagenas ir atitinkami riebalai.Kolagenas gaminasi vit C pagalba. Štai ir atsakymas apie vit C naudą prie šio viruso gydymo . Aš dar pridėčiau omega-3 polinesočiąsias riebiasias rūgštis. Tai padėtų gydant kvėpavimo sutrikimus.

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai